biruni üniversitesi taban puanları

İstanbul‘da 2014 yılında kurulan Biruni Üniversitesi geleceğin bilim insanlarını yetiştirerek eğitim dünyasında yerini alan öncü bir üniversite olmayı amaç edinmiştir. Biruni Üniversitesi sağlık, eğitim ve kültür alanlarında etkili bir hizmet sunmak, toplumun gelişmesine, değişmesine katkıda bulunmak amacıyla “Dünya Eğitim Vakfı” tarafından kurulmuştur.
Biruni Üniversitesi ‘ nde;
  • Tıp Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Eğitim ve Mühendislik Fakülteleri ile birde Sağlık Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.
Biruni Universite Logosu
Biruni Üniversitesi
Biruni Üniversitesi‘nin öncelikli amacı ülkemizde ve dünyada ki sağlık sorunlarını saptamak ve bu sorunlar üzerinde çeşitli araştırmalar gerçekleştirecek ve bunları hayata geçirebilecek donanımlı ve kendine güvenen akademisyenler yetiştirmektir. Modern çağın gereksinimleri ile eğitilmiş, etik değerlere sahip çıkan, insan odaklı ve tüm dünya insanlığına sağlık ve diğer tüm alanlarda katkı sağlayabilecek bir üniversite hizmeti ile eğitim – öğretim hayatını sürdüren Biruni Üniversitesi yenilikçi ve girişimci bir üniversite olarak eğitim sektöründe yerini almıştır.
Biruni Üniversitesi Kampüsü
Biruni Üniversitesi Kampüs
Biruni Üniversitesi  eğitim – öğretim hayatında yeni olmasına rağmen öğrencilerinin kaliteli bir eğitim alabilmeleri için bir çok imkan sunmaktadır. Bunlardan biri donanımlı öğretim kadrosu ile kaliteli bir eğitim, en son teknoloji ile donatılmış laboratuarları ile öğrencilerin çalışmalarını geliştirebilecekleri  bir kurum olarak göze çarpmaktadır.
Biruni Üniversitesi  adını tıp alanında birçok eser vermiş olan Ebu-Reyhan El Biruni‘den almıştır. Ebu – Reyhan El Biruni döneminde bir kadını sezaryenle doğum yaptırmayı başarmıştır. Ayrıca şifalı otlar ve ilaçlar üzerine yazdığı kitabı “Kitabu’s Saydane” Biruni ‘nin son yapıtıdır. Bu kitapta üç bin kadar bitkinin neye yaradığı ve nasıl kullanılması gerektiği yazmaktadır.
Biruni Evrensel Deha